Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου 2024

Dinamo Sassari-ΠΑΣ Γιάννινα WBC 95-50: Ολοκληρώθηκε το ευρωπαϊκό ταξίδι

Την ήττα με σκορ 95-50 γνώρισε ο ΠΑΣ Γιάννινα WBC σήμερα το βράδυ στην Ιταλία από την Dinamo Sassari με την ιταλική ομάδα να παίρνει το εισιτήριο για τους ομίλους του EuroCup.

Σαρηγιαννίδου με 24 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα η παίκτρια που ξεχώρισε από τις κυανόλευκες.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έμεινε πίσω με διψήφια διαφορά από το 6' (16-5) με την Sassari να κλείνει το δεκάλεπτο στο 28-10. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν το χειρότερο για τις φιλοξενούμενες καθώς σημείωσαν μόλις 4 πόντους με το επιμέρους 25-4 να στέλνει τη διαφορά σε υψηλά επίπεδα στο ημίχρονο (53-14 στο 20').

Οι παίκτριες του Στέφανου Πέρκου βελτίωσαν την απόδοσή τους στη συνέχεια με τη Sassari πάντως να έχει τον έλεγχο και το σκορ στο 30' να είναι 80-34.

Τελικό σκορ 95-50 με τον ΠΑΣ Γιάννινα να ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις του στα προκριματικά του EuroCup και να στρέφει πλέον την προσοχή του στις εγχώριες διοργανώσεις.